Diskuze a komentáře

Své komentáře ke kázáním a komentářům pište na podstránkách. Pokud máte na srdci něco jiného, diskutujte na "OSTATNÍM".

Pokud budete odpovídat, klikněte na "odpovědět" u komentáře, na který chcete reagovat.

Komentáře neodpovídající slušnosti budu mazat.

Diskuze ostatní

VŠICHNI DĚLÁME CHYBY

Datum: 12.02.2017 | Vložil: BLANKA

12.2.2017
VŠICHNI DĚLÁME CHYBY A KAŽDÝ BY SI TO MĚL UVĚDOMIT.LAIK,KNĚZ A PŘEDEVŠÍM NĚKTEŘÍ TAK ZVANÍ VELEKATOLÍCI CO SI MYSLÍ,ŽE JE KOSTEL JEN PRO NĚ A POTOM TO TAK VYPADÁ,ŽE JE TÉMĚŘ PRÁZDNÝ.V DNEŠNÍ DOBĚ JE TŘEBA,ABY KNĚZ VĚŘÍCÍ A I NEVĚŘÍCÍ VÍC POVZBUZOVAL NEŽ KÁRAL,ALE I TO POTŘEBUJEM,ABY SE NAŠE DUŠE NEDOSTALA KAM NECHCEME.

Re: VŠICHNI DĚLÁME CHYBY

Datum: 17.02.2017 | Vložil: otec Jiří

Všichni jsme hříšníci, všichni potřebujeme Boží milosrdenství.
Máte pravdu i v tom, že je dnes třeba více povzbuzovat. Je doba zmatků, ve které se obtížně orientujeme.

Re: Re: VŠICHNI DĚLÁME CHYBY

Datum: 05.03.2017 | Vložil: B.B.

Člověk má tendenci se litovat,zlo bolí,dobro pozvedá a toho dobra je skutečně méně a méně.Každý si myslí,že má patent na rozum a proto to asi tak je.
Katolík a slušný člověk se nad sebou zamýšlí a stává se pokornějším.Ale co ti dravci kolem?
Nebezpeční jsou ti neviditelní.Je to pomluva,šeptanda atd.Každý atˇsi domyslí co by si nepřál kolem sebe a své rodiny.
Ta zaručená pravda bývá někdy úplně jiná.A právě v tomto si myslím,že katolíci pokulhávají,neradi něco řeknou zpříma do očí,ale raději těm okolo.Více odvahy bratři a sestry v tom kamarádštějším přístupu. Děkuji a omlouvám se jestliže někoho trošku popíchnu.

Re: Re: Re: VŠICHNI DĚLÁME CHYBY

Datum: 07.03.2017 | Vložil: Olga.M.

B.B.a Blanka.Souhlasím,s Vašimi příspěvky.Taky jsem mnohdy zmatená chováním "dospělých" katolíků.Neuvěřitelně rychle se množí těch samozvaných spravedlivých soudců.To jsou ti dravci,kteří čekají na příležitost,aby se zviditelnili.To pak je dobrá ponižující šeptanda a pomluva.Hlavně pro ty okolo,aby nezůstali neinformování a byli připraveni,kdyby se pomlouvaný snažil ospravedlnit.Člověk který moc mluví málo činí a kdo nedokáže říct nic zpříma do očí jen za zády,tak toho nepřeju ani sobě,ani mé rodině a ani Vám.Pevně věřím,že PánBůh v pravý čas zjeví pravdu a skončí to bolestné divadlo.Neomlouvejte se za nějaké popíchnutí,To je právě otom zamyšlení se každého nad věcí.Přeju nám všem,aby ten plamínek dobra opět nabral na síle.O.M.

Re: Re: VŠICHNI DĚLÁME CHYBY

Datum: 07.03.2017 | Vložil: Olga.M.

Většina z nás si moc dobře uvědomuje svoji hříšnost a pochybení,jen někteří při sčítání hříchů jiných,na ty svoje při té horlivosti zapoměli.Ano je doba zmatků a je opravdu těžké se vní orientovat.Zmatek do této doby vnesl člověk.Bez pomocí Boží a Jeho lásky,se z toho nevymaníme.V každé době je "čas zmatků a čas zklidnění"-"čas smutku a čas radosti"-"čas hledání pravdy a pak vynesení rozsudku"Dnes hledání pravdy zatěžuje a zdržuje.Přeju čas zklidnění a čas na modlitbu.

Re: Re: Re: VŠICHNI DĚLÁME CHYBY

Datum: 09.03.2017 | Vložil: Otec Jiří

Je třeba žít pod Božím pohledem a neřešit, jak se na mě dívají jiní. Jen Bůh vidí do našeho srdce, proto jen On nás může soudit.

Re: Re: Re: Re: VŠICHNI DĚLÁME CHYBY

Datum: 14.03.2017 | Vložil: B.B.

My nejsme dost silní,aby nám nevadilo negativní chování okolí. Jsme z toho neštastní a rozvrací to naši osobnost.Navíc,trváli to delší dobu ničí to i rodinu.
Vidíte,jak vás sledují a prohlíží,jak v ZOO a ti lepší váhají k čemu se přiklonit,tak se bud´vyhnou nebo nedívají.Ti špatní posuzují dle sebe.
Pročítala jsem,,PAMĚT´NÁRODA".Vždy jsem si říkala,škoda,že se tatínek nedožil převratu.Nyní říkám,ještě,že se nedožil toho marazmu,protože to připomíná padesátá léta.

Re: Re: Re: Re: Re: VŠICHNI DĚLÁME CHYBY

Datum: 02.04.2017 | Vložil: B.B

Já bych se ještě chtěla vrátit k vyjádření, co vyložila paní Olga M. Jednak chci poděkovat za názor, jelikož by to nikdo nevyjádřil lépe a její úryvky jsou pro všechny k zamyšlení. Musím napsat, že máte vyjadřovací dar a je to dar od Pána Boha. Děkuji.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: VŠICHNI DĚLÁME CHYBY

Datum: 09.04.2017 | Vložil: Olga.M.

Děkuji B.B za milé zhodnocení.Kéžby jsme s Boží pomocí volili vždy,co nás tíží, někdy i bolí a nemůžeme jen tak mávnout rukou.Je mi líto,že tak málo bratrů a sester reagují na nějaký příspěvek.Nemusí mít zrovna stejný názor na věc a třeba by se rozvinula plodná diskuze.Pokojné a Požehnané Velikonoce VŠEM.O.M

"Co se děje na východ od nás"

Datum: 21.08.2014 | Vložil: Olga.M.

Chvála Kristu a Panně Marii,
Pan Čichon' v první reakci po půl roce odolávání se vyjádřit ke komentářům na Ukrajině,dal jasně znát,co je jemu srdci blíže.Ve druhé reakci docela smírné "pachuti"vyjadřuje radost z toho,že se o.Jiří už nebude vyajdřovat k tomuto bestiálnímu vraždění proruských obyvatel ukrajiny.Separatisté-proruští obyvatelé proti nikomu nevyrazili do boje a nebombardují obyvatelé
západní Ukrajiny.Příznivci Kyjevských vrahů mají jiné zprávy a ty považují,za jediné správné.Přirovnání Poláků žijících na Těšínsku,kteří mají své školy.dvojjazyčné nápisy,na úřadech mluví svou řečí......A?....Odpust'te si prosím jakákoli přirovnávání ,zvláště ke genocidě páchané na rusky mluvící Ukrajince.Některým eurohujerům uniklo a stále uniká,co chtějí ti,co brání své rodiny a domovy.Ten,kdo není ochoten rozlišovat z jakých příčin započalo zvěrstvo a prolévání krve se nemůže ani náznakem přiblížit k pravdě.Do vosího hnízda ještě nikdo nešláp,ale pro ty kteří procitnou(jestli vůbec kdy) to bude rozhodně horší,ve všech ohledech.Modlíme se za všechny,kteří prolili svou krev,za svá práva i za ty,kteří ( nám nepřectavitelné hrůzy) nenasytný hon,vraždění a střílení (poslané z Kyjeva)do všeho živého denně prožívají.Ti,kteří utíkají s rodinami,s dětmi,se starými a nemocnými do Ruska,udělali to z přesvědčení a důvěře,že je Rusko-pan prezident Putin nezklme....NEZKLAMAL...!V modlitbách a mysli na všechny,kteří také spoléhají na naše modlitby....Olga.M.Steklová

1 | 2 | 3 | 4 >>

Přidat nový příspěvek